If you can't read Yiddish, click here.

טײַערער הױך־געשעצטער פרײַנט, ברוך בואך צו דער יידיש-וויקיפעדיע! די פֿרײַע און אָפֿענע ענציקלאָפּעדיע פֿאַר יעדן אײניק צו לײענען און שרײַבן.

Noia 64 apps kontour.png
שרײבן: אױב איר װילט צולײגן אדער פארבעסערן אן ארטיקל, קען מען און עס איז ראטזאם דאס צו טון. דרוקט אויף "רעדאַקטירן" אויבן, (זעט באריכות: הילף:רעדאקטירן א בלאט) און פאררעכט וויאזוי איר פארשטייט. בעפאר איר היט אויף אייער ענדערונג איז גוט צו דרוקן "ווייזן פאָרױסקוק" אונטן, דערמיט צו פארזיכערן אז אייער ענדערונג שטייט גוט אינעם בלאט. ביטע ערקלערן די אייגנארטיגקייט פון דער ענדערונג אינעם "קורץ ווארט" קעסטל, אדער צולייגן איינצלהייטן אינעם "שמועס" בלאט.
Noia 64 apps xclipboard.png
שמועס בלעטער: העכער יעדן בלאט ערשיינט די מעגליכקייט פון "שמועס", וואס ווען מען דרוקט דערויף קומט מען אן צום שמועס בלאט פונעם בלאט. דארט קען מען ארומרעדן מיט אנדערע וועגן דעם אינהאלט פונעם ארטיקל. צום שמועס בלאט קען מען צולייגן א פרישע נושא דורכן דרוקן אויפן "צושטעלן טעמע" צינגל וואס געפינט זיך העכערן בלאט.
Noia 64 apps kword.png
אונטערשריפט: אין וויקיפעדיע שרייבט מען זיך נישט אונטער אין עצם ארטיקל, אבער מען שרייבט זיך יא אונטער נאך יעדער הערה אין דעם שמועס בלאט. כדי דאס צו טון זאל מען צולייגן פיר ~ שטרעכלעך צום סוף פונעם טעקסט וואס מען שרייבט, (אזוי: ~~~~), דאס וועט אויטאמאטיש איבערגעדרייט ווערן בײַם אויפֿהיטן אלס אן אונטערשריפט װעלכע אַנטהאַלט אײַער נאמען, און א לינק צו אײַער באניצער בלאט, און די פונטקלעכע צײַט און דאַטע.
Noia 64 apps kmail.png
באניצער בלאט, און מעלדונגען: אלע איינגעשריבענע באניצער פארמאגן א "באניצער בלאט" און א "באניצער רעדן בלאט". דער באַניצער בלאט וואס מען קען דערצו אנקומען דורכן דרוקן אויף דעם נאמען פונעם באניצער, באדינט בדרך כלל דעם באניצער כדי ארויסצושטעלן זיינע אייגענע איינצהייטן. אין דעם רעדן בלאט קען מען אים איבערלאזן מעלדונגען. דער באניצער וועט זען ווען ער האט א נייע מעלדונג וואס ער האט נאכנישט געליינט.
Noia 64 apps knotes.png
געדענקט: מען טאר נישט אריינלייגן אין וויקיפעדיע קיין אינהאלט וואס איז קאפירעכט באשיצט. סיי ארטיקלען און סיי בילדער- מען טאר נישט ארויפלייגן בילדער וואס מען טרעפט אויפן אינטערנעט, בלויז אויב מען האט בפירושע רשות דאס אהער צוברענגען.
Noia 64 apps help index.png
עס איז גוט איר זאלט אריינקוקן אין די הילף אַרטיקלען וואס ערקלערן די כללים פונעם שרייבן. פאר פראבעס זיך אויסצולערנען ווי אזוי צו שרייבן און ווי אזוי צו ענדערן פרובירט זיך שפילן אין זאמדקאסטן.

מיר קוקן ארויס אויף אייערע בײַשטײַערונגען, און ווינטשן אײַך הצלחה, מיט פיל דאנק פארן זיך אנשליסן אין אונדזער בשותפותדיקן פראיעקט.

מיט דאנק

פון אלע וויקיפעדיע באניצער, לייענער, און שרייבער


--שמאלץ רעדן / בליץבריוו 17:06, 14 יולי 2006 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

תודה על האינטערוויקיסרעדאַקטירן

עבודתך מאוד --קרעכמער 13:49, 12 אין אפריל 2007 (UTC)appreciated

אני יידל בהיברו וויקי ועוד פעם אני מבקש התנצלות על הריברעדאַקטירן

עבר יום ואני רואה עוד עמוק ביותר איך טעיתי, אני היה הזה שהתחיל כל המחלוקת בהאשמתי אותך כיהודי .... ואני רואה איך שאתה מצידך לא עשיתי באמת שום דבר יוצא דופן ליהות קורבן להתפרצותי, זה בעי' שיש לי מכיוון...... אבל אני נוטל את האחריות המלאה לזה. ואני לא מתנגד לכל החסימה אפילו על החצי שנה. בברכה. נא לומר פה בפה מלא שאתה מבין וסולח--קרעכמער 13:00, 13 אין אפריל 2007 (UTC)

סלחתי לך. DGtal 23:31, 14 אין אפריל 2007 (UTC)

נא לעזור פהרעדאַקטירן

אני רואה כבר כמה זמן שהתחלת לעשות אינטערוויקיס לכתבות שלנו, ובאמת זה מאוד חיוני מכיוון שאין לנו באטס לזה כמו שאר וויקיפעדיעס ועל זה אנחנו מאוד אסירים לך תודה.

אם כבר אז כבר...

יש בעיה שאני ושמאלץ הם הסיסאפים היחידים שהם אקטיווים פה. ואין יותר מ2 משתמשים פה באותו זמן עריכה. רק ל עתים רחוקות ולזמן נפרד על שבוע או אפילו חודש באים לפה יותר מאיזהו משתמשים. אז על כל ענין יש חילוקי דעות ביניני איך לעשות. אנחנו שניני ביחד ביקשנו מהראל או מהלל או מדעני או מדרור ביחדם או בנפרד לעשות שליטה פה שהם ישלישי על כל נידון שלא יכולין לגשר בעצמינו, נא לגלות דעתך בנידון פה, [1] מכיוון שאתה מכיר די היטב את הנפשות הפועלות מעבודתיך הרבה בוויקי העברי. תודה רבה.--יודל 13:09, 13 אין אפריל 2007 (UTC)

הצבעתי בעדם כי הם ראויים. לגבי אינטרויקי, אז למיטב ידיעתי בוטים יודעים להסתדר לבד. רק צריך לתת להם קישור ראשוני (עדיף לאנגלית). מידי פעם אוסיף עוד כמה. אגב, קאַטעגאָריע:הויפט שטעט ריקה (כפילות עם קאַטעגאָריע:הויפטשטעט). יש לכם תבנית סימון למחיקה מהירה? DGtal 23:30, 14 אין אפריל 2007 (UTC)
התבנית למחיקה הוא {{אויסמעקן}}, לגבי האינטערוויקי זה אמת שבאנגלית הבטוים באים לפה אחר כך לעשות לכ הוויקיס אבל לפעמים זה יקח הרבה זמן. תודה על הכל.--יודל 03:48, 15 אין אפריל 2007 (UTC)

שאלה לגבי כפילות בקאטעגאריערעדאַקטירן

דעתך מה עדיף או מה המנהג בעברית, אם יש כפילות בקאטעגאריע, למחוק, או לעשות הפניה, לקאטעגאריע אחרת לאותו ענין דומה?--יודל 03:54, 15 אין אפריל 2007 (UTC)

אצלנו בדרך כלל קטגוריה כפולה מוחקים (אחרי שדואגים לרוקן אותה לקטגוריה האחרת). יש בזה גם הגיון" מה הסיכוי שמישהו יחפש קטגוריה:שם-הקטגוריה בחלון החיפוש? בדרך כלל מגיעים לזה מערך רגיל. DGtal 17:29, 15 אין אפריל 2007 (UTC)

די וואלן גייט אריבער דארעדאַקטירן

שרייב דארט אפאר ווערטער. ►רוני◄ 00:21, 2 יוני 2007 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

שלום רוני, אני לא הולך להצביע בהצבעה אישית לגביך (או לגבי כל משתמש אחר) כי אני לא מכיר את פועלך (לטוב או לרע), בין השאר כי הידע שלי ביידיש מספיק לאינטרויקי אבל לא להרבה יותר. DGtal 18:17, 2 יוני 2007 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

בעלזרעדאַקטירן

א שיינעם דאנק פאר אייער ארבעט מסדר זיין די קאטעגאריעס! --פוילישער 13:54, 9 מײַ 2008 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

Your welcome DGtal 14:52, 9 מײַ 2008 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

ישראל משה פרידמאןרעדאַקטירן

אויפן בלאט ישראל משה פרידמאן דאס אינפאקעסטל רעכנט אפ דעם אפשטאנד צווישן ציווילע דאטעס אבער נישט צווישן יידישע דאטעס. פארוואס?

The infobox is able to calculate the timespan between two civil dates, but not between two Hebrew dates. Do you have any idea why? The Hebrew Wikipedia can manage both. Thank you

--פוילישער 12:42, 25 אויגוסט 2020 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

I think the timespans in Hebrew are based on civil dates. DGtal (רעדן) 12:51, 25 אויגוסט 2020 (UTC)ענטפֿער[ענטפֿער]

זה לא היה צפוי...רעדאַקטירן

לא ציפיתי למצוא אותך כאן (אני EITANBB)