אונטערשייד צווישן ווערסיעס פון "מידלאנד הויפט ליניע"
אינהאַלט אויסגעמעקט אינהאַלט צוגעלייגט
מאין תקציר עריכה |
אין תקציר עריכה |
||
שורה 9:
|סטאנציעס=35 (לאנדאן צו שעפילד)|אפן=Stages between 1830s–1860s
|אייגנטומער=[[נעצווערק באן]]
|פארוואלטער=[[מזרח מידלאנדס
|וואקזאל=[[Cricklewood Depot|קריקלוואוד]]<br />[[Derby Etches Park]]<br />[[Nottingham Eastcroft]]<br />[[Toton TMD|Toton]]<br />שעפילד סטאנציע<br />[[Neville Hill TMD|Neville Hill]]|סטאק=[[British Rail Class 43 (HST)|Class 43 HST]]<br />[[British Rail Class 150|Class 150 ''Sprinter'']]<br />[[British Rail Class 153|Class 153 ''Super Sprinter'']]<br />[[British Rail Class 156|Class 156 ''Super Sprinter'']]<br />[[British Rail Class 158|Class 158 ''Express Sprinter'']]<br />[[British Rail Class 170|Class 170 ''Turbostar'']]<br />[[British Rail Class 185|Class 185 ''Desiro'']]<br />[[British Rail Class 220|Class 220 ''Voyager'']]<br />[[British Rail Class 221|Class 221 ''Super Voyager'']]<br />[[British Rail Class 222|Class 222 ''Meridian'']]<br />[[British Rail Class 700|Class 700 ''Desiro City'']]
|antalspor=2–4
שורה 20:
די '''מידלאנד הויפט ליניע''' ([[ענגליש]]: ''Midland Main Line'') איז א וויכטיגע [[אייזנבאן ליניע|אייזנבאן]] רוטע אין [[ענגלאנד]] פון לאנדאן קיין [[שעפילד]] אין צפון ענגלאנד. די ליניע איז רוטע 19 פון [[נעצווערק באן]] און באשטייט פון די ליניעס פון [[סט פאנקראס באן סטאנציע|סט פאנקראס סטאנציע]] אין לאנדאן אדורך [[לעסטער]], [[דארבי]]/[[נאטינגהאם]] און טשעסטערפילד אין די מזרח מידלאנדס.
עקספרעס פאסאזשירן
א צפון טייל פון דער רוטע, צווישן דארבי און טשעסטערפילד, איז אויך א טייל פון דער קראס קאנטרי רוטע אפערירט דורך קראסקאנטרי. די שינעס פון [[נאטינגהאם]] קיין [[לידז]] דורך בארנזלי און שעפילד ווערן געטיילט מיט נארדערן.
|