אונטערשייד צווישן ווערסיעס פון "מזרח לאנדאן ליניע"
אינהאַלט אויסגעמעקט אינהאַלט צוגעלייגט
אין תקציר עריכה |
סטאנציעס |
||
שורה 1:
די '''מזרח לאָנדאָן ליניע''' איז א טייל פונעם [[לאנדאנער איבערגרונט|לאָנדאָנער איבערגרונט]], וואס גייט פון צפון צו דרום דורכן איסט ענד, דאָקקלאַנדס און דרום געביטן פון לאָנדאָן. זי איז געווען פֿריער אַ ליניע פונעם [[לאנדאנער אונטערגרונט]].
געבויט אין 1869 דורך דער '''מזרח לאָנדאָן באַן פירמע''', וואָס האט אויסגעניצט דעם טעמז טונעל וואס איז געמאכט געווארן מיט דער כוונה פֿאַר פערד-געצויגן שארבאנקעס, די ליניע איז געווארן א טייל פונעם לאנדאנער אונטערגרונט נעצווערק אין 1933. נאָך כמעט 75 יאר ווי טייל פון דער אונטערגרונט נעץ, איז זי געווארן פארשלאסן אין דעצעמבער 2007 פֿאַר אַ ברייטער פארגרעסערונג, און האט ווידערגעעפֿנט ווי א טייל פון דער איבערגרונט נעץ אין אפריל 2010.<ref>{{צייגט וועב|title=East London Line alternative transport strategy update|publisher=[[
|date={{ר}}27סטן נאווועמבער 2006|url=http://www.gold.ac.uk/east-london.pdf
|accessdate={{ר}}24סטן דעצעמבער 2006|archiveurl=https://web.archive.org/web/20070928004526/http://www.gold.ac.uk/east-london.pdf
שורה 43:
=== פֿאזע 1 ===
[[טעקע:EastLondonLineRouteMap.png|קליין|מזרח לאנדאן ליניע פארלענגערונג פארגעשטעלט אין 2006.]]
== סטאנציעס ==
''פון צפון קיין דרום''
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= הייבורי און איזלינגטאן}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= קאנאנבורי}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= דאלסטאן קנופ}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= האגערסטאן}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= האקסטאן}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= שארדיטש היי סטריט}}
* ''[[שארדיטש אונטערגרונט סטאנציע)|שארדיטש]]'' - געעפנט אום [[31סטן מערץ]] [[1913]], גאנץ פארמאכט אום [[9טן יוני]] [[2006]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= ווייטשעפל}} - געעפנט אום [[31סטן מערץ]] [[1913]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= שאדוועל}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= וואפינג}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= ראדערייד}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= סארי קיס}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
** צווייג קיין {{LOG סטאנציעס|סטאנציע= קלאפהאם קנופ}} ([[דרום לאנדאן ליניע]])
** צווייג קיין {{LOG סטאנציעס|סטאנציע= ניו קראס}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= ניו קראס גייט}} - געעפנט אום [[1טן אקטאבער]] [[1884]]
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= בראקלי}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= האנאר אויק פארק}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= פארעסט היל}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= סידנהאם}}
** צווייג קיין {{LOG סטאנציעס|סטאנציע= קריסטאל פאלאץ}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= פענדזש וועסט}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= ענערלי}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= נארוואוד קנופ}}
*{{LOG סטאנציעס|סטאנציע= מערב קרוידן}}
{{-}}
== רעפֿערענצן ==
|